כללי פוקר: איך לשחק פוקר

דרישות

 • חפיסת קלפים רגילה (ללא ג'וקרים)
 • לפחות 2 שחקנים
 • צ'יפס פוקר או תחליף (אופציונלי)

חוקי פוקר בסיסיים

חובה להבין את חוקי הפוקר לפני שתתחיל לשחק את משחק הקלפים הזה במועדונים בראשון לציון.מפעלים אלו מציעים אווירה מהנה וחברתית לחובבי הפוקר להתאסף ולהעמיד את כישוריהם במבחן. עם הידע הנכון של המשחק, שחקנים יכולים ליהנות מערב תחרותי מרתק.

ללמוד איך לשחק פוקר זה לא כמעט קשה כמו שאנשים רבים מדמיינים. בדרך כלל ישנם שני סוגים: Stud Poker ו-לצייר פוקר. החוקים למשחקים אלו כמעט זהים ושניהם מוצגים כאן.

כללי

ב-Stud פוקר, כל שחקן מקבל חמישה קלפים (או שבעה עבור כמה משחקים). לאחר מכן שחקנים מעריכים את החוזק היחסי של הידיים שלהם והימור שבבי בהתאם. השחקן שהציע את הכי הרבה ז'יטונים מנצח אלא אם מישהו אחר מוכן להשוות את ההימור של השחקן. בתרחיש זה, שני השחקנים (או יותר) שנותרו יראו את הקלפים שלהם. היד הטובה ביותר זוכה בכל הצ'יפים.

ב-לצייר פוקר, כל שחקן מקבל חמישה קלפים, ומתפתח סבב הימורים. לאחר מכן, השחקנים הנותרים עשויים לנסות לשפר את ידיהם על ידי החלפה של עד שלושה קלפים עבור שלשה חדשה מהחפיסה. אם לשחקן יש אס, הוא רשאי להחליף את כל ארבעת הקלפים האחרים שלו אם ירצה בכך.

סבבי ההימורים עובדים כך: החל משמאל לדילר, לכל שחקן יש ארבע אפשרויות:

 1. העלה – שחקן שחושב שיש לו יד טובה (או שרוצה שהשחקנים האחרים יחשבו שיש לו יד טובה) עשוי להגדיל את ההימור הנדרש כדי להמשיך לשחק.
 2. קיפול – שחקן שחושב שהיד שלו לא מספיק טובה כדי לנצח ושלא רוצה להמר על הסכום המוגדל עשוי להניח את הקלפים שלו. הוא לא יכול לזכות ביד, אבל הוא גם לא יפסיד עוד צ'יפים.
 3. שִׂיחָה- לאחר ששחקן העלה את ההימור, כל שחקן חייב להחליט אם להעלות את ההימור שוב, להיכנע ולקפל את ידו, או להתקשר, כלומר להשוות את הסכום שהימר על ידי השחקן שהעלה.
 4. צ'ק – אם אף אחד לא הגדיל את ההימור הנדרש כדי להמשיך, שחקן יכול לעמוד בטפיחות על ידי צ'ק, או להעביר הלאה את האפשרות שלו להמר.

אמנם ישנם סוגים רבים של משחקי פוקר, אך אותם כללים בסיסיים חלים כמעט על כולם. בדרך כלל, חמישה או שבעה קלפים מחולקים לכל שחקן. שחקנים מנסים ליצור את יד הפוקר הטובה ביותר עם חמישה קלפים. למשחק פוקר אונליין קיימת אותה היררכיה של ידיים, והידיים הטובות יותר הן נדירות וקשות יותר להשגה מהידיים הפחותות.

קלפים בודדים מדורגים מהטוב ביותר לגרוע ביותר. דרגת הקלף לעתים קרובות שוברת את השוויון אם שני שחקנים משיגים את אותה יד. האס הוא הקלף היקר ביותר. משם זה הולך בסדר יורד: מלך, מלכה, ג'ק, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2.

כללי פוקר

דירוג הידיים, מהערך הנמוך ביותר לגבוה ביותר:

 • כרטיס גבוה. אם לא ניתן לעשות שילוב, אז יד של שחקן מוערכת בקלף היחיד הגבוה ביותר. אם לשני שחקנים יש את אותו קלף גבוה, הקלף השני בגובהו ישבור את השוויון.

דוגמה: 5♣ 8♦ 10♠ Q♥ A♠

 • זוג אחד. זוג נוצר כאשר יש לך שניים מכל אחד מאותם קלפים.

דוגמה: 9♠ 9♦ 5♣ 8♣ K♥

 • שני זוגות. כאשר ליותר משחקן אחד יש שני זוגות, השחקן עם הצמד הגבוה ביותר מנצח.

דוגמה: 9♠ 9♦ 5♣ 5♥ 8♥

 • שלושה מאותו סוג.

דוגמה: 9♠ 9♦ 9♥ 5♣ 8♣

 • יָשָׁר. סטרייט הוא יד של חמישה קלפים המורכבת מרצף של קלפים, ללא קשר לצבע. אם לשני שחקנים יש סטרייטים, הסטריט של הקלף הגבוה מנצח.

דוגמה: 9♠ 10♠ J♦ Q♥ K♦

 • סומק. כאשר כל חמשת הקלפים ביד הם מאותה צורה, מדובר בשטיפה. אם לשני שחקנים יש שטיפה, האדם עם הקלף הגבוה ביותר בסדרה זו מנצח.

דוגמה: 9♠ 5♠ Q♠ K♠ 7♠

 • בית מלא. כאשר לשחקן יש שלושה יחידים וזוג באותה יד, זה נקרא בית מלא.

דוגמה: 9♠ 9♦ 9♥ 5♣ 5♥

 • רְבִיעִיָה. אם יתמזל מזלך לקבל את כל הארבע במספר נתון, אז יש לך יד חזקה מאוד.

דוגמה: 9♠ 9♦ 9♥ 9♣ 5♣

 • סטרייט פלאש. אפילו נדיר יותר מארבעה סוגים, סטרייט מורכב מחמישה קלפים עוקבים, כולם מאותה סדרה.

דוגמה: 9♠ 10♠ J♠ Q♠ K♠

 • רויאל פלאש. היד הטובה מכולן היא השילוב המפורסם הזה, שנוצר על ידי סטרייט פלאש שעובר אל האס, מה שהופך אותו לבלתי מנוצח. הסיכויים לקבל יד זו יכולים להגיע ל-1 מתוך 650,000 עסקאות.

דוגמה: 10♥ J♥ Q♥ K♥ A♥

פוקר

מַטָרָה

שחקו את המשחקים האלה ביחד, בלי צ'יפים או כסף, ותנו לילדים לנסות לשלוט בזיהוי הידיים ובמשחק נכון. ילדים גדולים יותר נהנים לעתים קרובות רק לשחק בשביל צ'יפים, בלי כסף אמיתי שקשור אליהם. מספיקה לנצח על ידי רכישת הערימה הגדולה ביותר.

קרא גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

kosher hotels

מלונות כשרים בראשון לציון

ראשון לציון, עיר תוססת ומגוונת המציעה חוויות תרבותיות והיסטוריות עשירות, היא יעד מצוין לתיירים ולמבקרים שמחפשים אירוח כשר. למרות שהיא אינה ידועה כתל אביב בכמות

מה זה קלינאי

 מה זה קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת, הידוע גם בתור פתולוג בשפה הדיבורית (SLP), הוא איש מקצוע בתחום הבריאות המתמחה באבחון וטיפול בהפרעות תקשורת. הפרעות אלו יכולות להשפיע על האופן

מערות

יציאה דרך מערות בית גוברין

מערות בית גוברין, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הן מהאתרים האייקוניים והמסקרנים בישראל. מערות עתיקות מעשה ידי אדם אלה, השוכנות בתוך הגן הלאומי בית גוברין-מרשה,

דילוג לתוכן